Vstup do on-line kurzu

K lekcím se dostanete přes položku menu Můj účet nebo přes tlačítko PŘIHLÁSIT níže.

Proč si náš kurz koupit

Mnoho našich klientů a určitě mnoho z vás, kteří nyní čtete tyto řádky, řeší neustále problémy v komunikaci s druhými lidmi. Určitě vás nejedenou ve vyhrocené situaci napadlo: „Co tím myslí?“ „Nepochopil/a mě!“ „Nerspektuje mě“ „Slíbila jsem to, i když jsem nechtěla, ach jo.“ A nejedenou s vámi pak cloumají nepříjemné emoce. Nezřídka jeden mluví tzv. „o voze a druhý o koze“. Ale jak to udělat, abyste mluvili oba o tomtéž? Abyste si vzájemně naslouchali místo slovních útoků a manipulací?

Nebudeme vás zde přesvědčovat, že pravidla a postupy, jež se budete učit během kurzu, vám neskutečně pomohou v komunikaci a v sebedůvěře. Že vás osvobodí o nejrůznějších negativních pocitů jako je stud, vina či pochybnosti. Že budete žasnout, jak rychle se bude měnit váš způsob uvažování a schopnost komunikace, a jak rychle se vám investice vrátí.

Chceme vám zde seriózně nabídnout praxí ověřenou metodu, kterou zvládne každý, která je jednoduchá a přitom velmi účinná. V průběhu kurzu se sami přesvědčíte, jak rychle vám znalosti komunikačních pravidel pomáhají v běžném životě, jak už se jen tak nedáte, jak dokážete rozpoznat manipulaci a čelit kritice. Jak roste váš vnitřní klid a sebevědomí. Není nic lepšího, než mít ze sebe dobrý pocit a zdravě se prosazovat. Získat respekt druhých a punc férového hráče. Budete jásat, a my budeme jásat s vámi. Protože přesně o to nám jde, naučit vás, jak na to.

Náš kurz je srozumitelný. Kromě výkladu v něm najdete i praktické ukázky dialogů, jak „ano“ a jak „ne“ a proč.

Máme radost z toho, že po skončení našeho on-line kurzu většina lidí přestane používat věci, které zbnesnadňují jejich komunikaci.

Co se v kurzu naučíte

 • asertivní práva – na co máte v komunikaci právo a na co ne
 • asertivní techniky – způsoby komunikace, která respektuje vás i druhé
 • jak čelit kritice
 • jak říkat „ne“ bez negativních pocitů
 • jak přijímat pochvalu
 • jak vyjadřovat svůj názor a nepřemýšlet, co říci můžete a co ne
 • jak rozpoznat manipulaci
 • jak získat respekt k sobě
 • jak se nenechat vyprovokovat
 • co je „vnitřní rodič“, vnitřní dítě“ a „vnitřní dospělý“ a jak nás ovládají a mnoho dalšího

Co kurz obsahuje

 • 17 video-lekcí s výkladem, ukázkami dialogů, jak „ano“ a jak „ne
 • 17 on-li testů s výsledky jen na váš email
 • u každé lekce PDF shrnutí ke stažení

Přidali jsme i inspirativní BONUSY:

 • Manipulativní hry mezi lidmi
 • První pomoc při psychické zátěži
 • Jak přežít vánoce
 • Co je horoskop a prvky v něm

Cena

Kompletní kurz včetně bonusů nabízíme za 1500 Kč.

Jak on-line kurz probíhá

 • Kurz sledujete z místa, kde je vám dobře, třeba z pohodlí domova nebo na cestě ve vlaku.
 • Sami si volíte čas, kdy budete jednotlivé lekce sledovat.
 • Jednotlivé lekce se zpřístupňují vždy za jeden den, přičemž vy sami si můžete určit, zda vám to vyhovuje nebo si můžete rozestupy mezi lekcemi zvětšit.
 • potřebujete pouze PC, internetové připojení, dobrou náladu a otevřenou mysl.
 • Po zaplacení kurzu vám přijdou do emailu přihlašovací údaje.
 • Kliknete na tlačítko PŘIHLÁSIT a zadáte přihlašovací údaje.
 • Zpřístupní se vám úvodní a první lekce kurzu.
 • Další lekce se vám budou postupně zpřístupňovat každý den, budeme vás informovat emailem.
 • K již zpřístupněným lekcích se můžete kdykoli vracet.
 • Po skončení kurzu budete mít k dispozici všechny lekce stále.
 • U každé lekce si můžete vyplnit on-line test. Ověříte si, jak jste porozuměli právě probírané látce.
 • Výsledky testu vám přijdou jen na váš přihlašovací email, respektujeme vaše soukromí.
 • U každé lekce najdete shrnutí probírané látky v PDF ke stažení.

Forma on-line kurzu

Na osobních konzultacích není dostatek prostoru pro výuku a kurzy ve skupinách jsou pro klienty finančně několikanásobně náročnější. Proto jsme zvolili formu on-line kurzu, která je navíc vhodná pro všechny věkové skupiny. Za přijatelný peníz tzv. „mnoho muziky“. Máme zkušenost, že kurz zvládnou i klienti, kteří si myslí, že mají problém s technikou.

Kdo jsme

Jsme: astrolog – Jitka Pešková a psycholog – Tomáš Novák. Oba máme mnohaletou terapeutickou praxi. Oba jsme otevření novým věcem, novému poznání, dokážeme se nadchnout pro věc. Jsme pracovití a máme rádi jednoduchost a srozumitelnost. Jde nám o komplexní přístup k člověku a jeho nitru. Spolupracujeme na několika projektech, jež propojují astrologii a psychologii. Máme radost, když něco, co jsme si sami na sobě ověřili, funguje, a můžeme to zprostředkovat dále klientům. To platí i o metodě asertivní komunikace. PhDr. Novák se jí věnuje již přes 50 let a za tu dobu uskutečnil stovky kurzů asertivity pro školy, organizace i firmy.

Naše první setkání s asertivitou

PhDr. Tomáš Novák

„S asertivitou jsem se seznámil v podivném čase na sklonku sedmdesátých let minulého století. Stalo se tak díky samizdatovému překladu americké učebnice pořízené v Psychiatrické léčebně Kroměříž. Zaujala na první čtení. S Dr. Věrou Capponi jsme jí začali používat u klientů poradny,Navíc jsme pod hlavičkou tehdejšího obvodního kulturního střediska pořádali kursy pro další zájemce. Lidé byli nadšeni. Zřejmě se domnívali, že díky asertivitě dojde „k nápravě věcí tvých ó lide český“. Žel takový cíl nebyl reálný ani pro lid moravský….ba ani pro jeho kmen, betelný borce ze štatlu, co na ten špica vodvaz valili šalinó. Pozoruhodná byla ochota kurzistů opisovat a šířit zmíněné samizdatové texty. Jak známo asertivním úspěchem požádání o laskavost není to že nám bude vyhověno. Úspěch je to,že jsme to zkusili. S Věrou Capponi jsme se rozhodli napsat o asertivitě knížku jménem Asertivně do života. Nabídnout jí bylo možno tehdy jedinému nakladatelství vydávajícímu společenskou-vědní literaturu zvaného Svoboda. Učinili jsme tak a redaktorka Svobody byla nadšena. Redakční (spíše cenzorská) rada nadšení nesdílela. Neříkali sice nic, ale tvářili se, že na jejich slova dojde. Pro jistotu si vyžádali posouzení na ÚV KSČ. Tamní soudruzi, zřejmě pro nával jiné práce, nereagovali. Rok se s rokem sešel a posouzení stále nebylo. Po dalším roce nastal listopadový „samet“. Kniha mohla vyjít a asertivita dostala dobrý vítr do plachet. Ne že by dokázala své ctitele ochránit před excesy let devadesátých. Pomáhala je přežít. Pomoci, zejména ve své vlídné podobě, může slušným lidem dodnes.“ Tomáš Novák


Ing. Jitka Pešková

„S asertivitou jsem se setkala asi před 15 lety na jednom ze seminářů týkajících se komunikace. Byl v hotelu Voroněž v Brně. Tématu jsme se dotkli pouze okrajově, a tak jsem si další podrobnosti vyhledala v literatuře. Zajímalo mě, k čemu je to dobré. Informací bylo opravdu mnoho, avšak samostatné kurzy asertivity byly pro mě jako jednotlivce cenově méně dostupné. Teprve spolupráce s doktorem Novákem, sice na jiném projektu, mi pomohla doplnit nezbytné mezery do celku. A při té příležitosti jsme začali uvažovat o kurzu. Mnoho klientů je v podobné situaci jako já. Nemají čas, vlastně se jim ani nechce na skupinový kurz, a rádi dobře investují do svého vzdělání. Uběhlo pár let a opět jsme se sešli a kurz k naší radosti společně vytvořili. Mezitím jsem začala pravidla asertivní komunikace uplatňovat v běžném životě. A musela jsem se jen usmívat na tím, že kdybych to věděla dříve … V mládí jsem se snažila všem vyhovět, zejména ex-partnerovi. Punc „nechtěného dítěte“ si vybíral svou daň. A tak jsem byla obětí své neschopnost včas říct „ne“ a neschopnosti mít zdravé sebevědomí, obětí strachu „z odmítnutí“. Z této rovnice pak už jen logicky vyplývá větší riziko nechat se využívat, další snižování sebevědomí a vytváření pocitu viny, zvláště když k tomu připočtete nutnost čelit manipulaci, emocionální agresi a narcismu. Byla jsem menší a ještě menší, až jsem byla nejmenší na celém světě, jak říká klasik. Byla to cenná zkušenost a jsem za ni ráda. Ukázala mi, jak „ne“. O to víc jsem hledala, jak „ano“ a našla. Dnes mi nedělá problém otevřeně říct, co potřebuji, poprosit o laskavost nebo nabídku odmítnout. Umím rozpoznat manipulaci a nenechat se do ní vtáhnout. Jen pokud sama budu chtít. Opírám se o vnitřní klid a respekt k sobě sama. Nebylo to snadné, to určitě není nikdy, přesto to stojí za to se neustále rozvíjet a měnit k lepšímu. Proto měňte se k lepšímu, rozvíjejte se a hlavně mějte ze sebe radost stejně jako já. To vám se srdce přeju!“ Jitka Pešková

Od absolventů kurzu

připravujeme